معرفی فرابانک: هوای پولاتون رو داریم!

آخر ماه که نزدیک میشه، پولای جیبت ته می‌کشه؟ از خودت می‌پرسی پولای من کجا رفته؟ خرج چه کاری شده؟ چقد از خرجام ضروری بوده؟ چقد می‌تونستم پس انداز کنم؟ و کلی سوال دیگه که جواب هیچکدوم رو نمی‌دونی! چرا؟ جون از فرابانک استفاده نمی‌کنی! حتما می‌پرسی فرابانک دیگه چیه؟ من بهت می‌گم. فرابانک یه حسابدار کوچولوئه که تو جیب هم جا میشه! کافیه اون رو تو گوشیت نصب کنی و … فرابانک «هوای پولات رو داره»! به همین سادگی!


0

فرابانک چطور کار می‌کنه؟ خیلی ساده، هر زمان که شما پولی خرج می‌کنید، پیامکی از طرف بانک برای شما میاد. فرابانک اون پیامک رو می‌خونه و اطلاعات حساب شما رو به روز می‌کنه. به همین سادگی. البته فرابانک کارهای زیادی می‌کنه ولی همه کارها رو به همین سادگی انجام میده.

هنوز برای نصب فرابانک متقاعد نشدید؟ خب بقیه مطلب رو بخونید تا ببینید چرا باید فرابانک رو نصب کنید!

فرق شما با آدمهای پولدار چیه؟ چرا همیشه آخر ماه نگران باقیمانده پول تو جیب و حساب‌های بانکی هستید؟ چون درآمدت محدوده و نیازهات نامحدود. باید پول‌هات رو مدیریت کنی تا بتونی به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن پول‌هات که محدود و کم هستن مصرف کنی. برای این کار باید دو چیز رو بدونی:

۱- آگاهی مالی: باید بدونی پولهات از کجا میاد و به کجا میره. تا این دو تا مسأله ساده رو ندونی چطور می‌خوای پولهات رو مدیریت کنی؟

۲- کنترل مالی: باید بدونی که پولهات رو کجا می‌خوای خرج کنی؟ چه چیز‌هایی اولویت دارن و چه چیزهایی اولویت ندارن؟

دیدید دولت‌ها هر سال بودجه سال آینده رو تعیین می‌کنن؟ تو بودجه هر دوی این نکات لحاظ میشه. دولت تمام منابع درآمدش و هزینه‌هاش رو مشخص می‌کنه و تعیین می‌کنه که برای هر کاری چه مقدار پول می‌خواد هزینه کنه و این پول از کجا تأمین میشه. شما هم باید برای خودتون بودجه ریزی کنید. راز موفقیت مالی رعایت همیشگی این دو نکته است و در این کار فرابانک به شما کمک می‌کند.

1

نصب فرابانک ساده است: یک کلیک کنید و بعد دانلود و نصب!

حالا کمی درباره آگاهی مالی توضیح بدم:

ابزارهای آگاهی مالی کدام هستند؟

هر کس بسته به روحیات خودش، روش متفاوتی برای نگهداری درآمدها و هزینه‌ها دارد. برخی همچنان از حافظه خود برای نگهداری اطلاعات مالی استفاده می‌کنند. تجربه نشان داده است حافظه حداکثر چند ساعت می‌تواند اطلاعات را نگه دارد و پس از آن نمی‌توان به آن اتکا کرد. برخی دیگر، از کاغذ و دفتر استفاده می‌کنند. این گروه از پایه‌ای‌ترین روش قابل اتکا برای نگهداری حساب‌وکتاب اطلاعات مالی استفاده می‌کنند. این روش البته دارای معایب نیز هست. مثلا در آتش‌سوزی پلاسکو، تمامی دفاتر مالی کاغذی به طور کامل از بین رفتند. یکی دیگر از عیوب این روش، نداشتن گزارش‌های استاندارد و سخت بودن محاسبه این گزارش‌ها است.

برخی دیگر از ابزارهای عمومی‌ای مانند اکسل برای نگهداری اطلاعات استفاده می‌کنند. این شیوه اگرچه امکان گزارش سازی را دارد، اما هم درج اطلاعات مالی و هم نگهداری مرتب و منظم و هم تهیه گزارش‌های مورد نظر، بسیار سخت است. روش بعدی که بخش بزرگی از شرکت‌ها و اشخاص از آن استفاده می‌کنند، استفاده از نرم‌افزارهای حساب‌داری است. صدها و هزاران نرم‌افزار حسابداری در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای مخاطبین مختلف تهیه شده است. برخی ازین نرم‌افزارها بسیار پیچیده هستند، برخی بسیار ساده، برخی کامل هستند، بخش زیادی ناقص. برخی ارزان و حتی رایگان هستند و برخی قیمت‌های چند ده میلیونی دارند. برخی برروی ویندوز اجرا می‌شوند و برخی برروی موبایل، اما همه این نرم‌افزارها در یک چیز مشترک هستند، اینکه برای استفاده توسط حساب‌داران نوشته شده‌اند! این نرم‌افزارها پر هستند از کلمات و اصطلاحاتی که حتی خود حسابدارها هم معنای آنها را با مراجعه به مستندات متوجه می‌شوند. متاسفانه تجربه شخصی نگارنده موید ضعف‌های شدید حسابداران حرفه‌ای در اصول علم حسابداری و حتی استفاده ازین نرم‌افزارهاست.

فرابانک اپی برای آگاهی مالی و کنترل مالی است. اپ فرابانک، اطلاعات مالی شما را نگهداری می‌کند و هر زمان یا هر جا به صورت امن به شما ارائه می‌کند. این اپلیکیشن بسیار ساده است تا هر کسی بتواند از آن استفاده کند، چه حسابدار حرفه‌ای و چه کسی که هیچ دانش حسابداری ندارد. در فرابانک، از کلمات و عبارت‌های رایج بین مردم برای درج اطلاعات استفاده شده است و به ندرت اصطلاح حسابداری در آن دیده می‌شود. بنابراین در زمان استفاده، شما می‌توانید به راحتی متوجه عملکرد بخش‌های مختلف آن بشوید. همین موضوع باعث می‌شود با اپ احساس راحتی بیشتری بکنید و بهتر بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید.

2

فرابانک خودکار هم هست. یعنی به صورت خودکار تراکنش‌های بانکی را تشخیص داده و آنها را ثبت می‌کند. علاوه برآن ما می‌توانیم خروجی بانک را در نسخه وب آن وارد کنیم تا تمام تراکنش‌ها را ثبت کند. اینکار باعث می‌شود به جای اینکه لازم باشد اپ را باز کرده و اطلاعات خرید/قرض را وارد کنیم، اپ خودش اطلاعات را به دست می‌آورد و از ما می‌پرسد پول برای چه واریز/پرداخت شده است. لذا اگر شما هم تنبل باشید، فرابانک یادش می‌ماند و به صورت دوره‌ای از شما بابت هزینه‌ها و تراکنش‌های‌تان می‌پرسد.

3

فرابانک، اطلاعات را به صورت ابری ذخیره می‌کند. ما می‌توانیم همزمان برروی چند گوشی از فرابانک استفاده کنیم. بنابراین در صورت گم شدن یا سرقت گوشی، تمامی اطلاعات فرابانک به صورت امن باقی می‌ماند.

4

فرابانک هم برروی گوشی‌های اندرویدی عرضه شده است و هم برروی وب. بنابراین می‌توانید در هر دستگاهی از آن استفاده کنید.

بهتر است این اپ رایگان را نصب و از همین امروز استفاده از آن را آغاز کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت فرابانک را ببینید.

نکته: این نوشته تبلیغ نیست! این اپ را برادر خودم که یکی از نویسندگان اسمارت‌لب هم هست، نوشته است و من خودم از این برنامه استفاده می‌کنم و خواستم شما رو هم با یکی از برنامه‌های مفیدی که وقت زیادی برای نوشتن آن صرف شده است و واقعاً ارزش استفاده دارد آشنا کنم.

2 فکر می‌کنند “معرفی فرابانک: هوای پولاتون رو داریم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *