معرفی: سایت رسمی برنامه نویسی اندروید

سایت مرجع برنامه نویسان اندروید (developer.android.com)، سایتی است که توسط گوگل راه اندازی شده است تا برنامه نویسان اندروید بتوانند با مراجعه به آن مسائل و مشکلات خود در توسعه اندروید را حل کنن. این سایت از بخش های متنوعی تشکیل شده است. از قسمت معرفی فناوری های مرتبط تا راهنمایی برای طراحان گرافیست.

developer-android-site

مهم ترین قسمت های این سایت بخش دریافت SDK، طراحی (Design)، توسعه (Develop) و توزیع (Distribute) است. در بخش دریافت SDK می توانید تمام آنچه برای توسعه برنامه های اندروید نیاز دارید از جمله Android SDK، پلاگین ADT برای اکلیپس، Android Studio و … را دانلود کنید. در بخش طراحی آخرین شیوه های گرافیکی طراحی برنامه های اندروید را فرا می گیرید و می توانید مجموعه آیکون های استاندارد گوگل را دانلود کنید. بخش توسعه خود از چند بخش مجزا تشکیل شده است: آموزش و تمرین اندروید (Android Training)، مستندات مرجع API و ابزارها است. در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط اید و قصد یادگیری برنامه نویسی اندروید را دارید، بهترین جا برای یادگیری بخش آموزش و تمرین اندروید (Android Training) این سایت است.

در قسمت های دیگر این سایت الگوی طراحی جدید گوگل به نام Material Design، نسخه های متفاوت اندروید برای ابزارهای پوشیدنی (Android Wear) وخودروها (Android Auto) و تلویزیون ها (Android TV) معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *