زبان برنامه‌نویسی جاوا بیست ساله شد!

۲۳ می سال ۱۹۹۵ شرکت سان مایکروسیستمز (که الان بخشی از شرکت اوراکل است) زبان برنامه‌نویسی جدیدی را به دنیا معرفی کرد: جاوا. به سرعت انجمن‌های بزرگ برنامه‌نویسان جاوا تشکیل شد و این زبان را به پر کاربردترین زبان برنامه‌نویسی جهان تبدیل کرد. بیست سال از آن روزها گذشته است و زبان جاوا هر روز محبوب‌تر از پیش می‌شود. چیزی که امروز جاوا است جز به همت همه برنامه‌نویسان علاقه‌مند، امکان تحقق نداشت.

برای آشنایی با سیر تاریخی پیشرفت زبان جاوا و راه درازی که در این بیست سال پیموده‌ایم، شرکت JetBrains (که یکی از بهترین محیط‌های توسعه جاوا به نام IDEA را ساخته است) چند کارتون ساخته است که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست.

خود من ۱۴ سال است که با این زبان کار می‌کنم و خیلی از مواردی که در این کارتون آمده خاطره‌هایی دل‌انگیز است! شما هم اگر خاطره‌های خوب یا بدی با جاوا دارید با من و بقیه خوانندگان اسمارت‌لب در میان بگذارید.

java20_com_1

3 فکر می‌کنند “زبان برنامه‌نویسی جاوا بیست ساله شد!

 1. پویش

  سلام خسته نباشید
  میخواستم خیلی رک و بی رودرباستی یک زبان برای شروع که هم بعدا برای کسب درآمد از آن استفاده کرد هم پایه خوبی برای یادگیری زبان باشه را معرفی کنید با توجه به تجربیاتی که دارید در صورت لزوم با ذکر منبع فارسی و انگلیسی و با در نظر گرفتن موقعیت کهری در ایران
  سپاس فراوان از شما

  پاسخ
  1. علی بهزادیان نژاد نویسنده

   سلام. با شرایطی که گفتی زبان‌های سی شارپ (#C) و جاوا را توصیه می‌کنم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *