اندروید استودیو ۰٫۸٫۷ منتشر شد

اندروید استودیو ابزار توسعه جدید اندروید است که توسط گوگل توسعه داده شده و هنوز در مراحل آغازین راه خود است. این IDE بر مینای IDE فوق العاده محبوب IntelliJ IDEA محصول شرکت JetBrains است. اندروید استودیو هنوز در نسخه بتا است و استفاده از آن در پروژه های تجاری هنوز ممکن است مناسب نباشد ولی به علت امکانات فراوانی که دارد، بهتر است حتا برای یک بار هم که شده استفاده از آن را تجربه کنید.

android-studio

امروز نسخه جدید این IDE معرفی شده است. از ویژگی های نسخه ۰٫۸٫۷ اندروید استودیو می توان به ویرایشگر ترجمه (Translation Editor) جدید اشاره کرد که امکان ویرایش ترجمه به زبان های مختلف را در یک پنجره امکان پذیر می کند:

android-studio-translations-editor

یکی دیگر از ویژگی های جذاب اضافه شده در این نسخه اندروید استودیو، امکان رندر کردن تصاویر در دیباگر است. از این به بعد همانطور که تا به حال می توانستید مقادیر متغیرها را در دیباگر ببینید، می توانید تصاویر را نیز در دیباگر ببینید:

android-studio-view-bitmap-in-debugger

نصب و ارتقای اندروید استودیو:

اگر در حال حاضر نسخه ای از اندروید استودیو ۰٫۸ دارید، می توانید به جای دانلود کامل برنامه، فقط پچ بروزرسانی آن را دریافت کنید. برای ارتقای اندروید استودیو، از منوی Help گزینه Check For Update را انتخاب کنید و …

نکته: این نسخه هنوز در سایت رسمی قرار نگرفته و برای بروزرسانی باید از میان کانالهای موجود، کانال Canary Channel را انتخاب کنید:

android-studio-settings-channels

اگر تا به حال این برنامه را دانلود نکرده اید، اینجا را ببینید: دانلود اندروید استودیو ۰٫۸٫۷

منبع: Android Tools Project Site


اگر تجربه کار با ابزار اندروید استودیو را دارید، آن را چگونه ارزیابی می کنید؟ چه نقاط قوت یا ضعفی در آن می بینید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *